Про дата-центр

Дата-центр "Першерон" - потужний дата-центр (ДЦ) в західній Україні, створений для реалізації різноманітних інтернет-проектів будь-якого рівня складності. На ринку хостингу компанія працює з 2007 року, раніше надання послуг здійснювалося під брендом Clover web hosting в м.Києві. В 2011 році керівництвом вирішено створити план проекту по облаштуванню власного дата центру з територіальним розміщенням в м.Івано-Франківськ.

 

Будівля, в якій тепер знаходиться дата-центр "Першерон" має ряд особливостей, що вплинули на прийняття рішення з розміщення та подальшої розбудови інфраструктури дата-центру. Не так давно ця споруда мала важливе стратегічне значення - розміщення заводу "Родон" по виробництву інтегральних мікросхем, прес форм, нестандартного обладнання для різних галузей промисловості, включаючи різні електромеханічні пристрої для воєнно-промислового комплексу СРСР. Приміщення побудовані за проектною документацією Московського державного проектного інституту промислових підприємств з врахуванням всіх промислових стандартів, які діють і на даний момент: товщина стін та бетонні перекриття витримують навантаження 3т на 1м2, шумоізоляція, промислове живлення (II-й промисловий клас напруги) проведене від двох незалежних підстанцій.

 

У відповідності з міжнародним стандартом TIA-942 клас TIER-2+ створено гермозони, в яких розміщуються власні сервера дата-центру, клієнтські сервера, обладнання хостинг-інфраструктури, дискові масиви. Щоб покращити систему охолодження обладнання працівниками дата центру було розроблено телекомунікаційні стійки відкритого типу. Основні конструктивні зміни були спрямовані на покращення міцності самої конструкції та на розміщення обладнання з більшою глибиною. В залежності від темпів заповнення стійок створюються нові гермозони, які дозволять збільшувати кількість стійок для розміщення обладнання. Неосвоєна площа становить від 600 м2 до 2000 м2.

 

Мікроклімат на технологічній площадці забезпечується промисловими канальними кондиціонерами фірми McQuay. Параметри мікроклімату відповідають стандартам для дата центрів TIA/EIA-942 (температура 16-18°C, відносна вологість повітря в межах 40-45%). Кондиціонери оснащені системою очищення та фільтрації повітря (ступінь очищення складає не менше 90-95%). Система охолодження обладнання побудована по системі "холодний-гарячий коридор" з можливістю направлення потоків повітря на обладнання, яке потребує більшого охолодження. Для підтримки необхідних параметрів передбачено резервування кондиціонерів, які постійно знаходяться в автоматичному режимі і включаються за необхідності (в разі виникнення неполадок з основними кондиціонерами). Контроль за роботою всіх кондиціонерів підключено до загальної системи моніторингу з можливістю керування.

 

Електроживлення технологічної площадки забезпечується як від магістралі міської підстанції, так і від системи гарантованого живлення — дизельного генератора (дизельна підстанція). Переключення між джерелами живлення відбувається в автоматичному режимі за допомогою АВР. Надійність електроживлення відповідає I-й категорії. Безпосередньо у самій гермозоні розміщено блоки безперебійного живлення APC з подвійним перетворенням напруги, які вирівнюють електроживлення в мережі та працюють в автономному режимі під час переключення між джерелами живлення. До кожної гермозони напруга підводиться окремим електрокабелем. У кожній стійці встановлено розетні блоки APC PDU (повне керування електроживленням для кожної одиниці обладнання через веб-інтерфейс з можливістю детального моніторингу, віддалена перезагрузка, включення, виключення) з врахуванням потужності обладнання на 1 стійку до 20 кВт.

 

Зв’язок з мережами різних операторів, точками обміну трафіком та мережею Інтернет забезпечується волокно-оптичними лініями передачі зв’язку. В основному мережі дата-центру Першерон використовують 10 Гбіт Ethernet-комутатори Extreme Networks, які можуть агрегувати потік трафіку понад 100 Гбіт. Для підвищення невідмовності мережі обладнання побудоване за подвійною схемою - дубльовані маршрутизатори, комутатори, блоки живлення, обладнання та зв’язки між ними. Швидкість підключення до зарубіжних та українських каналів зв’язку постійно збільшується, в залежності від завантаженості каналів зв’язку, і може сягати 100 Гбіт/с на всі напрямки.

 

Технологічна площадка обладнана дисковими масивами, які використовуються як для збереження даних клієнтів, так і для резервного копіювання даних. В гермозоні також розміщено сервера для надання послуг віртуальних виділених серверів (VPS / VDS), обладнання хостинг-інфраструктури (веб-сервера, сервера баз даних), поштові сервера та сервера системи моніторингу. Доступ в приміщення контролюється відповідним технічним персоналом ДЦ. У будівлі ДЦ знаходиться цілодобова охорона, яка працює в режимі 24/7/365. Також наявна система виклику державної служби охорони.

 

Наприкінці 2012 року завершено всі технічні роботи і компанія з новим ім'ям "Першерон" переїжджає до м.Івано-Франківська. На сьогоднішній день ТОВ "Першерон" надає великий спектр послуг у сфері Інтернет-технологій. Мережева інфраструктура побудована з використанням опорних маршрутизаторів. Дата центр облаштований брендовим обладнанням провідних виробників Intel, IBM, Cisco Systems, Dell, Extreme Networks, APC, Raritan. Вся інфраструктура дата-центру підключена до системи моніторингу, який здійснюється за допомогою найбільш популярних протоколів HTTPS, SMTP, ICMP, SNMP. Висококваліфіковані працівники дата центру забезпечують комплексний підхід в рамках надання як Інтернет-послуг, так і консультацій стосовного віртуального хостингу, реєстрації доменних імен, віртуальних виділених серверів, оренди та розміщення серверів.